Manager Comercial

Ești pasionat de comerț și deții experiență în coordonarea de echipe? Ai putea fi colegul ideal pentru rolul de Manager Comercial.

Pentru a avea succes în acest rol, ai nevoie de:

  • Experiență anterioară în comerț;
  • Experiență relevantă în coordonarea echipelor;
  • Orientare și deschidere către clienți;
  • Responsabilitate și seriozitate;
  • Flexibilitate și spirit de echipă;
  • Studii superioare finalizate;
  • Abilități de operare PC;
  • Experiența în activități de logistică - constituie un avantaj.

Responsabilități principale:

  • Coordonează activitatea operațională, având in vedere nevoile clientului și servește clientul METRO în mod activ;
  • Monitorizează indicatorii de performanță și organizează activitatea consilierilor de vânzări;
  • Coordonează distribuirea personalului din subordine între diferitele locuri de muncă conform necesităților;
  • Verifică gradul de pregatire al raioanelor pentru vânzare, asigură prezența mărfurilor la raft în mod direct, asigură prezența prețurilor lângă produse, precum și informarea corectă și completă a clientului despre produse;
  • Asigură calitatea, prospețimea și termenul de valabilitate al produselor expuse în zona comercială și în zona de depozitare.

Ce oferim în schimb?

  • Sprijinul unei echipe de profesioniști;
  • Un mediu prietenos și oportunități de dezvoltare;
  • Program scurt vineri (programul se termină în jurul orei 14:30);
  • Pachet de beneficii extrasalariale complex.

METRO România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureş, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamţ, Buzău, Târgovişte şi Turda. Informaţii suplimentare pe: www.metro.ro