Şofer – Departamentul Livrări

Profilul candidatului:
  • Permis de conducere categoria B
  • Capacitate de comunicare, flexibilitate, loialitate
  • Orientare către cerinţele pieţei şi ale clientului
  • Cunoştinţe tehnice specifice necesare desfăşurării activităţii

Descrierea jobului:

  • Asigură suport la încărcarea maşinii cu produsele destinate clienţilor
  • Transportă marfa de la magazin la clienţi
  • Descarcă marfa la clienţi
  • Incasează contravaloarea mărfii predată către clienţi
  • Ajută la efectuarea transferurilor între magazine necesare livrării către clienţi
  • Asigură zilnic verificarea stării tehnice a maşinii pe care o conduce
  • Respectă timpii de livrare şi planificarea rutei de livrare la clienţi

METRO România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureş, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamţ, Buzău, Târgovişte şi Turda. Informaţii suplimentare pe: www.metro.ro